Allergia ellen mit érdemes tenni, ha már kipróbáltunk sok gyógyszert és csodaszert? Vagy nem akarjuk végig járni a szenvedés útját? Ha kíváncsi vagy itt megtudhatod mi a megoldás az hogy élsz-e vele az már a Te dolgod...

Allergia ellen megoldások

Allergia ellen - Óvatosan a paracetamollal!

2016. január 03. - Tudaseso

Asztma, allergiás nátha, bőrkiütés – egy új tanulmány szerint a paracetamol tartalmú gyógyhatású készítmények 46 százalékkal is növelhetik az asztma kialakulását gyermekeknél. Az orvosok óvatosságra, körültekintésre intenek a használatával kapcsolatban.

Egy nemzetközi tanulmány szerint a paracetamol hozzájárulhat az asztma kialakulásához a gyermekek esetében. Az új-zélandi központú kutatás során világszerte 200 ezer (!) beteg csecsemőt vizsgálva arra az eredményre jutottak, hogy azok között a kicsik közt, akik paracetamolt kaptak, gyakrabban alakult ki allergia, asztma, és kiütés, mint az ilyen készítményt nem kapók között.

Ez nem az első alkalom, mely rámutat a paracetamolfogyasztás és az asztmarizikó közötti összefüggésre: 1999-ben egy bostoni (USA) kutatócsoport vizsgálata során kiderült, hogy a paracetamol tartalmú gyógyszerrel kezelt gyermekek hajlamosabbak voltak az asztmára, mint azok, akik ibuprofént tartalmazó szert kaptak.

Asztma, allergiás nátha, bőrkiütés
A mostani tanulmányban – mely a Lancet nevű orvosi folyóiratban jelent meg – arról számolnak be, hogy azok a gyermekeknél, akik első életévük során paracetamolt kaptak, hat-hétéves korukra 46 százalékkal magasabb volt az asztmás betegségek kialakulásának esélye, mint az ugyannyi idős, paracetamoltartalmú készítményt nem kapó gyerekeké. Az allergiás nátha kialakulásának esélye 48 százalékkal, a bőrkiütés létrejöttének valószínűsége 35 százalékkal magasabb volt. A kutatók megfigyelték, hogy annál nagyobb a rizikófaktor, minél nagyobb dózisban kapják a kicsik a paracetamolt.

A tanulmány – a benne résztvevők magas száma ellenére – csak statisztikai összefüggésekre tudott rámutatni, nem pedig ok-okozatira. „Komolyan vesszük a kutatás eredményét és további, egész Németországra kiterjedő tanulmányt szeretnénk végezni, hogy rájöjjünk az összefüggés okaira” – nyilatkozta Eckard Hamelmann, a Német Allergológiai és Klinikai Immunológiai Intézet vezetője a stern.de-nek.

Egyre több az asztmás gyermek
A paracetamolszedéssel összefüggő asztma- és allergiarizikó valószínűleg nem csupán gyermek-, hanem felnőttkorban is igaz. Évek óta egyre több az USA-ból és Nagy-Britanniából származó bizonyíték támasztja alá azt, hogy a paracetamol-fogyasztás és az allergia között összefüggés van.

Egy júniusban közzétett, az EU-ban készített tanulmány szerint (European Respiratory Journal) azok a felnőttek, akik legalább hetente egyszer paracetamol tartalmú készítmény fogyasztottak, azoknál a asztma előfordulása háromszor akkora. Más fájdalomcsillapító szerek esetében ez a mellékhatás nem jelentkezett, számol be egy a "Global Allergy and Asthma European" hálózata által kezdeményezett tanulmány.

A bejegyzés trackback címe:

https://allergiaellen.blog.hu/api/trackback/id/tr588229022

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.